Muzyka dialogu: Spontaneous Chamber Music: Patryk Zakrocki, Marcin Olak

NOC MUZEÓW:  Muzyka dialogu
Spontaneous Chamber Music: Patryk Zakrocki, Marcin Olak

Marcin Olak, gitarzysta i Patryk Zakrocki, grający na altówce i kamertonach, tworzą improwizowaną muzykę współczesną w projekcie pod nazwą Spontaneous Chamber Music. Powstające w czasie rzeczywistym kompozycje czerpią z jazzu, klasyki, muzyki filmowej i eksperymentalnej. A przede wszystkim ze spotkania, z chwili w której istnieją. Zakrocki i Olak w oryginalny sposób podchodzą do tworzenia muzyki. Nie budują repertuaru który w jakikolwiek sposób byłby powtarzalny – zamiast tego otwierają się na dialog, na spotkanie z zapraszanymi do współpracy artystami.

W marcu 2018 roku ukazał się drugi album projektu Spontaneous Chamber Music; „Spontaneous Chamber Music vol. 2”, który jest wiernym zapisem spotkania warszawskich muzyków z katalońskim pianistą Agusti Fernándezem.

Z okazji Nocy Muzeów, a także z uwagi na miejsce w którym wystąpią w Gliwicach  – dawny żydowski dom przedpogrzebowy – kompozytorzy ze Spontaneus Chamber Music stworzą trzyczęściowe, improwizowane misterium, pozostające w związku z charakterem budynku i jego otoczeniem.

19 maja 2018, Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, Noc Muzeów, godz. 18.00-24.00

Muzyka dialogu
Spontaneous Chamber Music: Patryk Zakrocki, Marcin Olak

Na koncerty zapraszamy w godzinach:
21.00 – pierwszy występ
22.00 – drugi występ
23.00 – trzeci występ

Muzeum czynne będzie od godz. 18.00.
O godz. 21.00 zaczynają się koncerty Spontaneous Chamber Music:. Odwiedzjący muzeum nie muszą zostawać na wszystkich trzech występach; widownia może wymieniać się na przerwach, które przewidziane są między koncertami.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona