Lekacja muzealna: Życie przechowane

16/03/2018 - 23/05/2018

Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne zapraszamy na lekcję muzealną Życie przechowane – Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, która to lekcja dedykowana jest wystawie czasowej Życie przechowane. Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego z pomocą Żydom w okresie II wojny światowej

Życie przechowane – Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata (90 min.)
Ponad tysiącletnia historia społeczności żydowskiej na ziemiach polskich została prawie całkowicie zniszczona przez II wojnę światową. Rzesze ludzi ginęły w obozach, gettach, podczas egzekucji. Niemieckim nazistom nie udało się jednak całkowicie wymazać z kart historii Żydów, między innymi za sprawą bohaterów, którzy z narażeniem życia ratowali, często obce dla siebie osoby.
Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom historii Sprawiedliwych wśród Narodów Świata na podstawie wystawy czasowej Życie przechowane. Mieszkańcy Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego z pomocą Żydom w okresie II wojny światowej (po 30.08.2018 na podstawie scenariusza wystawy).

Prowadzenie: Magdalena Płoszaj

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna co najmniej tydzień przed terminem lekcji:
32 428 16 09, kom. 605 362 594 lub mailowa: dompamieci@muzeum.gliwice.pl

Zajęcia prowadzimy we wtorki i środy o godz. 9.30 oraz o godz. 12.00.

Przy zapisach prosimy o podanie:
terminu warsztatów, godziny, nazwy szkoły lub instytucji, liczbę i wiek uczestników, tytuł lekcji muzealnej, kontakt telefoniczny do opiekuna grupy.

Wstęp: 1 zł / grupa

Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, oddział Muzeum w Gliwicach
ul. ks. J. Poniatowskiego 14
Gliwice